ČESKY

GETTING BETTER studium Holistické Regresní Terapie a Spiritualni Regrese Mezi Zivoty

PUVODNI KOMPLETNI ČESKÉ STRANKY 


BERNADETTE RETREAT - BASKICKO 

V. cyklus vyuky GETTING BETTER SCHOOL, ktera pod vedenim Bernadety Hodkove zacala v roce 2013 ucit Spiritualni Regresi Mezi Zivoty a Holistickou Regresni Terapii. Program skoly se zaklada na vyukovem programu Regression Academy. Je schvalen a podporen hlavnim trenerem Regression Academy Andy Tomlinsonem , ktery je tez absolventem skoly dnesnim jmenem Micheal Newton Institute. Program je vystaven na predchozich objevech, terapeutickych pristupech mnoha prechudcu a pionyru v oblasti regresni terapie. Jeho prednosti je jemnost terapeutickeho pristupu, ktery vyvolava a probouzi sebelecive schopnosti, odhaluje vnitrni moudrost, pracuje holisticky na vsech dostupnych urovnich byti. Pouziva neinvazni pristupy, ktere pomahaji k nalezeni vlastni cesty k leceni, porozumeni a integraci.

Škola Getting Better School je akreditovana EARTh - Svetovou asociaci pro regresni terapii, ktera zastresuje regresni terapuety po celem svete, vyzaduje a udrzuje vysoky standart a profesionalitu vyuky. Studium se sklada:

     a jednoho

Getting Better School nezospovida  za kvalitu vyukoveho program prevzate z nasi skoly nabizeneho pod jinym nazvem. GBS se distancuje od techto nabidek na webu a socialnich sitich. 

Lektori Getting Better School: 

Bernadeta Hodkova (EARTh a SRTA) - vedouci vycviku, Iveta Pravdova (EARTh) - lektorka vycviku,  Jana Matasova (EARTh), Robert Cranny (EARTh)  

Novy cyklus leden 2025 - leden 2027  Osobni pritomnost ve vyuce a online pro supervizi (terminy online podle individualni dohody behem studia)   

Modul 1:     30.1. - 2.2.    2025    Holisticka RT

Modul 2:     22.5. - 25.5.    2025  Holisticka RT

Modul 3:     25.9. - 29.5.   2025   Holisticka RT

Modul 4:    29.1. - 1.2.   2026     Holisticka RT

Modul 5:     Spiritualni Regrese Mezi Zivoty sest dni behem kvetna 2026 (z toho moznost 2 dny venovat specifickym otazkam Holisticke RT)

Po zkonceni vsech modulu ma student dalsich 7 mesicu na dokonceni vlasnich praci, cviceni se spolustudnety a klientskych sezeni k diplomu.  

Kurzovne:   1 999 Euro  (cca 49 987 CZK, podle smenneho kurzu ) mozna platba v CZK . Splatitelne po castech behem studia, individualni dohoda mozna. (ubytovani neni v cene kurzu)

Z toho zaloha na cely kurz 660 euro (v Eurech) zplatna nejpozdeji 2 mesice pred zahajenim cyklu.

Zpusob platby vam bude oznamen pri prijmute prihlasce. 

Místo konani:  Farma Lovetin, Jindrichohradecko, ubytovani si laskave rezervujte sami,nezapomente zminit vasi ucast na kurzu


KONTAKT: iveta.pravda@seznam.cz


Studium  GB Holisticke Regresni Terapie  - 4 ctyrdenni moduly plus prace mezi moduly

Studium se skládá z absolvování vsech modulu, teorie, demonstrace, procvičování v párech, mezi moduly samostatná práce se spolustudenty, práce s klienty, písemná dokumentace sezení s klienty a pisemna i online supervize, soubor otázek a nahrávky sezení, samostatne studium, četba. Během studia studenti mají možnost konzultace s vedoucími kurzu a asistentem. Od studentů se očekává připravenost pracovat na zpracovavani osobních zalezitosti a profesionálním růstu.  Osobni ucast na prednaskach je cca 176 hodin aminimalne 60 hodin cvicnych sezeni a domaciho studia, tez v prumeru 6 hodin supervize, vcetne otazek k domacimu studiu a konzultacemezi moduly online. Osobni samostatna sezeni se spolustudenty mimo moduly a bez supervize, ackoliv je velmi doporuceno, neni casove urceno.   

Kurz GB Holisticke Regresní terapie obsahuje tyto predmety vyucovane ve 4 na sebe navazujicich modulech: Moduly na sebe navazujici vzdy stavi na pochopeni predchozi vyuky, cviceni.

Hypnoterapie v regresni terapii, techniky *.

Zkušenost minulého života a léčení na úrovni duší.

Navigace do minulého života.

Otázky k průzkumu minulého života.

Moment zvratu a moment vyčerpání.

Techniky k přesměrování při prozkoumávání minulého života.

Techniky použité při momentu smrti minulého života.

Uvolnění připoutanosti k tělu v momentě smrti.

Zpracování nedokončených záležitostí z minulého života.

Techniky pro nalezení usmíření a odpuštění na úrovni duší.

Meditace a spolupráce duchovních pomocníku a průvodců.

Interview s klientem za účelem zjištění potřebných informací, dotazník.

Udržování záznamu o klientovi a etické, právní a morální hledisko.

Kontraindikace.

Energetická ochrana.

Mereni symptomu a efektivnosti sezeni. 

Úkoly mezi jednotlivými moduly.

Energeticke premosteni a čištění energetických bloku.

Hledání korenu problémů klienta premostenim; slovní výrazy, emocionální a fyzické.

Pozorování tělesných příznaků a pohybu energie.

Použití skenování energie jako spojnice s minulým životem.

Jak zacházet se spontánní katarzí.

Možnost neúčastněni se traumatu, techniky léčení.

Jak a kdy použít šamanská duchovní zvířata a pomocne energie pri uzavření, ztrátě vitální duševní energie, strachu atd.

Psychodrama a rozpuštění bloku emocionálních a mentálních v minulém životě.

Terapie těla.

Místo léčení.

Rozpoznání nedořešených věcí na konci sezení pomocí skenování energie, ideomotorické odpovědi.

Etika terapeuta a eticky kod

Regrese současného života, uvolňování cizích energií.

Interview s klientem pro napojení se na vzpomínku současného a minulého života.

Použití tělesné terapie pro zpracování hlubokých tělesných vzorců z minulych životu a soucasneho života.

Integrace minulého života a regrese současného života až do přítomnosti.

Použití tělesné terapie pro léčení fyzickeho traumatu.

Integrace s použitím terapie vnitrního dítěte.

Barevna terapie

Vizualizace budoucnosti

 Rozpoznání, nalezení a uvolnění cizích energií různých druhu. Rozhovory a ideomotorické odpovědi.

Odvádění cizích energii za pomoci energii vyšších vibrací.

Místo léčení.

Čištění, ochrana a kontrola vlastního energetického pole. Spoluprace s kolegy.

Vedení záznamu o klientech, výzkum.

Práce proxy (v zástupu za jinou osobu) možnosti a etika.

* Hypnoterapeuticke techniky vyucovane v tomto kurzu nenahrazuji plny trening v klinicke hypnoterapii. Hypnoterapeuticke nastroje a techniky pouzivane v GB Holisticke Regresni Terapii jsou akreditovany General Hypnotherapy Standards Council a Past Life Regression Academy. Slouzi k pouziti pouze pro GB Holistickou Regresni Terapii. 

Studenti budou mit moznost zpracovavat vlastni zalezitosti zamezujici seberustu ci leceni. Vyuka je intenzivni, sklada se z  teorie, demonstrace a prace ve skupinách a párech. Mezi jednotlivými moduly se doporučuje procvičovat se spolustudenty všechny naučené techniky. 

K diplomu bude potreba zodpovedet teoreticke otazky tykajici se naucenych technik, prokazat terapeutickou zpusobilost a profesionalni vystupovani i dodrzovani etickeho kodu. Studenti mohou pracovat s klienty jiz po absolvování prvního modulu (s prateli, rodinou a znamymi) a průběžně posílat dokumentaci k supervizi. V závěru je potřeba doložit  sezení s sesti různými klienty, (ne spolustudenty)  s kazdym z nich alespon 2 sezeni, se zpetnou vazbou klienta. Dolozenou praci student potvrdi zpusobilost a znalost všech naučených technik a profesionalni i osobni obratnost v pristupu ke klientum v praxi. Student muze byt pozadan o predlozeni vice sezeni, pokud dolozenych 12 sezeni nesplnuje podminky k diplomu*.  Student vytvoři nahrávku jednoho ze sezení s klientem pro supervizi. Po celou dobu studia mají studenti možnost konzultace s vedoucím kurzu a asistenty. 

Getting Better School si vyzaduje pravo kdykoliv ukoncit studium studentovi, ktery opakovane nesplnuje danne pozadavky. Zaloha ani jiz vybrana cast kurzovneho se nevraci.  

Diplom Getting Better School, ktery uznan EARTh jako zakladni Regression Therapy Training je predan po uspesnem zavrseni vsech vyse uvedenych podminek.   


Modul 5 - STUDIUM GB Spiritualni Regrese mezi životy

Otevreno pouze jako postgraduate studium navazujici na GB Holistickou Regresni Terapii. 

Getting Better School vyukovy  program Spiritualni regrese mezi zivoty preneseny od Past Life Regression Academy, ktera vychazi z  Michael Newton Institute for Life Between Lives Hypnoterapy vyucujici Spiritualni regresi Zivot mezi Zivoty . Program je pod zastitou EARTh a SRTA. Studium je obohaceno o  nove techniky a zpracovava urovne duchovni, ktere se objevuji az v posledni dobe ci do nedavna nebyli pristupne. 

V hluboké hypnóze každý nese vzpomínky starší než tento život. Spirituální regrese  zkoumá vlastní vzpomínky duše klienta od posledního minulého života až po současný život. Klient se vrátí do plného vědomí s hlubším pochopením a odhodláním žít svůj současný životni účel. Sezení trvá 4 - 6 hodin a je založen na výzkumu Dr. Michaela Newtona. Vzpomínky duše jsou o minulé smrti, opouštěni fyzického těla, přivítání bytosti světla, jako je Duchovní průvodce a učitelé. Mnoho klientů objeví spirituální rodiny duší, které se reinkarnuji, aby mohli spolu spolupracovat po mnoho životů. Behem poslednich dvou let me praxe se Spiritualni regrese rozsirila o zazitky klientu mimo inkaranci na Zemi a o zkusenosti vedomi ruznych forem vedomi. Prichazeji zkusenosti z existence z jinych casti vesmiru (Multiversu). Vyzkum svou vlastni technikou (Quantum Healing) na toto tema se zabyva Dolores Cannon. Me vlastni zkusenosti z praxe s klienty jeji vyzkum v mnohem potvrzuji. Proziti pocitu lasky neomezene lidskymi podminkami je pro klienta vrcholnym zazitkem, po kterem je schopen vnimat a prozivat svuj kazdodenni zivot s rozsirenym porozumenim a laskou.  

Soucasti spirituální regrese je setkání s bytostmi, jejich energeticke vybrace jsou mnohem jemnejsi nez na zemi. Casto se objevuje pochopeni o neexistenci casu a setkani se s jinymi dimenzemi.  Při setkání je možné přezkoumat pokrok vlastní duše během minulých životu, vidět a pochopit souvislosti se životem současným v acsove lini i bez ni. Klientovi je zřejmě, že inkarnace mají osobní účel. Na základě vzorců z předchozích karmických zkušeností jsou treba dohodnuty nové lekce ci výzvy a vzájemná pomoc mezi dušemi, někdy za rady jejich duchovních průvodci a moudrých bytosti světla/učitelů. Sezení obsahuje vzpomínky duše na pripravu na inkarnaci do tohoto života. Okolnosti, místo, a rodiče a spojení s fyzickým tělem dítěte.

Porozumění ze sezení Života mezi životy spirituální regrese nemá daleko od pocitu při zkušenosti blízko smrti, které lidé zažívají při klinické smrti. Během Spirituální regrese se ovšem všechny vjemy přenesou do plného vědomí zpět do života. 

Cílem je, aby student získat dovednosti a znalosti k přivedení klienta do hluboké hypnózy a k asistenci při zkoumání vzpomínek klientovy duše a vyvedení klienta z hypnózy s integrací clientovych duchovnich poznani a zazitku do bdělého stavu a bezneho zivota. Zkušenost, procházení, prožití, léčení, porozumení a integrace vlastních zazitku studenta je pritom klíčová.  

*Hypnoticke techniky vyucovane v tomto kurzu slouzi pouze ke Spiritualni Regresi a nenahrazuji plny trening v klinické hypnoterapii.

Škola Getting Better School je akreditovana EARTh - Svetovou asociaci pro regresni terapii. 

Studium obsahuje: Kurz - teoretické interaktivni přednášky, demonstraci a sezení v párech. Hodnocení studentů bude neformální, formou pozorování během praktických cvičení a praci s klienty. Při práci ve dvojicích každý student má možnost být terapeut i klient a v ramci kurzu by mel kazdy student projit svym vlastnim zazitkem mezi zivoty. Samostatna prace se supervizi, online konzultace. Po uspesnem zakonceni studia absolventi ziskavaji diplom ve Spiritualni Regresi Mezi Zivoty. Diplom je uznan EARTh jako Advanced Regression Therapy Training. 

Studenti budou potrebovat nahravaci zarizeni

Studium: Kurz  Spirituální regrese Mezi Zivoty 

Porozumění hypnóze, hlouboky trans *.

Úrovně vědomí, co se deje behem stavu hypnozy, ruzne druhy transu.

Etika a kontraindikace u klienta při použití hypnózy.

Počáteční interview s klientem.

Čtení těla a energie klienta a terapeutický přístup.

Rozdíly nepřímé a přímé hypnózy, pokracovani.

Určení tempa a vedení pro spiritualni regresi.

Rytmus a kontrola hlasu.

Skript progresivní relaxace.

Skript vizualizace.

Skript pro vytvoření energetické ochrany.

Možné překážky vstupu do vzpomínek života mezi životy, jejich důvody a jejich odstraňování cisteni energetickych bloku.

Prohlubování transu a hodnocení jeho hloubky.

Ideo motorické reakce.

Ukotvení.

Techniky uzemeni a duchovni hygiena terapeuta.

Skript pro vedeni do Spiritualni regrese.

Vyvedení klientů z transu.

Nahravani sezeni, kopie pro klienta.

Příprava a rozhovor s klientem.

Techniky prohlubování hypnotického stavu, úrovně vědomí a rozpoznání tělesných příznaků, vstup do hlubokého hypnotického stavu.

Přechod z minulého života, vstup do vzpomínek duše mezi životy.

Otazky k navigaci. 

Odloučení od fyzické úrovně a energetické léčení a čištění.

Spojení s duchovním průvodcem, přehled minulého života.

Setkání se skupinami duší.

Vazby mezi skupinami a duši lidí, v tomto životě, témata jednotlivých skupin.

Setkání s učiteli, a plán příštího života.

Místo inkarnace, výběr těla, a okolností pro tento život, zkoumání.

Ostatní činnosti na urovni duchovni, podle otázek klienta, možnost chanellingu; rozhovoru s duchovními učiteli i jinými bytostmi světla, jejich rady a nástin dalších možnosti.

Reinkarnace do tohoto života a kontakt s rodiči, vstup do těla. 

Integrace zkušenosti do současného života klienta, zaverecna integrace.

K diplomu Spiritualni Regrese Mezi Zivoty, (po absolvovani Holisticke RT) Studenti budou absolvovat 6 denní výcvik ve Spirituální regresi (mezi životy), prokážou kompletní znalosti teorie, doloží písemnou dokumentaci sezení s šesti klienty pro supervizi a 1 nahravku sezení s klientem. Prokazi schopnost udrzet pro klienta prostor a energii pro sezeni a ochotu a progres pri zpracovavni vlastnich nedoresenych problemu. Individulane mohou byt pozadani o dokumentaci vice sezeni, jestli ze jejich prace nebude odpovidat pozadavkum. Absolvovani kurzu a dolozeni pozadovane dokumentace opravnuje absolventa k praktikovani Spiritualni Regrese Mezi Zivoty s klienty, nikoli k jejimu vyucovani. Vyukovy program je v souladu se Spiritual Regression  Therapy Association, která sdružuje terapeuty Spiritualni regrese Mezi Zivoty z celeho světa.Po zpracovani dolozene dokumentace prace s klienty a akreditace skoly Getting Better School (zaverecne diplomy) mohou byt absolventi bez dalšího vysetreni prijati za cleny teto Svetové asociace regresních terapeutu EARTh. Absolventi tak ziskaji moznost spoluprace s kolegy z celeho sveta. Mohou se zucastnitonline workshopu, svetovych kongresu, kazdorocnich konferenci, vyzkumu, vymeny zkusenosti, maji pristup k dalsim studijnim materialum, mohou spolupracovat s kolegy se specializaci, podle vlastniho zajmu. Lekari a zdravotnici se mohou ucastnit dalsich vyzkumu. Ucastni se prednasek a seminaru kolegu a ucitelu jinych skol online. EARTh umoznuje a podporuje dalsi vzdelavani, profesionalni a osobni rust. Podili se na spolupraci lekaru a regresnich terapeutu se Society for Medical Advance with Regression Therapy. Svym clenstvim v EARThprispivaji absolventi tez k rozvoji, vysoke urovni profesionality a dostupnosti regresni terapie. 

Ubytovani neni v cene kurzu.   Kurzovne zahrnuje lektorske prednasky, demonstrace, cviceni se supervizi, supervize behem obdobi mezi moduly pro samostatne procvicovani a konzultace, asistenci pri studiu, diplom (po uspesnem absolvovani), materialy ke kurzu. Knihy jinych autoru k cetbe nezbytne k porozumeni studijnich materialu v sirsim zaberu nejsou zahrnuty v cene.

Místo konani:  Farma Lovetin, Jindrichohradecko, ubytovani si laskave rezervujte sami, nezapomente zminit vasi ucast na kurzu

KONTAKT: iveta.pravda@seznam.cz*Diplomove prace sezeni s klienty musi obsahovat celkem vsechny aspekty, techniky a dovednosti vyucovane v kurzu, viz vyse. Na sezeni s klienty se hodnoti tez schopnost terapeuta uvedomovat si a pouzivat svou vlastni energii, dovednost nasledovat energii a tema klienta a efektivne podle klienta pouzivat naucene techniky.  Profesionalni a osobni rust terapeuta se vzdy odrazi v klientskych sezenich. Neni potreba dokladat sezeni se spolustudenty, osobni motivace a spoluprace sudentu mezi moduly je ale rozhodujici k vyreseni vlastnich zalezistosti, ktere, pokud jsou nevyresene se vzdy odrazeji pri sezenich s klienty. Ochota a motivace a radost z uceni, spojena s praci na svych vlastnich zalezitostech pak dokazuje teraputovu zpusobilost k praci. Absolvent se pak zavazuje dodrzovat eticky kod. 

________________________________________________________________

Poznamka pod carou: 

Vime z vlastni zkusenosti ze individualni vyvoj cloveka zalezi na jeho vlastnich schopnostech. Kurzy jsou vedeny tak, aby si studenti zaktivovali sami sve schopnosti vedouci k radosti a lasce duse, kterou pak mohou rozdavat i druhym. Svou terapeutickou praci, osobnim zivotem, nadsenim z existence na Zemi, drobnymi laskavostmi i umernou prisnosti. Mozne prekazky, ktere se vyskytnou, jsou casto jen docasne pripomenuti jit tam, kde mame radost. Provedla jsem timto treningem od roku 2013 desitky studentu v Cechach, i ze Slovenska a zde ve Francii a valnou vetsinou jsou z nich dobri terapeuti (zdaleka nejsou vsichni na mych strankach, mnoho z nich praktikuje v ramci jinych oblasti leceni ci se venuji RT jen pro radost) 

Rikam, ze tenhle kurz je srovnatelny s tim, kdy se male dite uci chodit. V urictem momente se pusti samo a jde si svou cestou. Nebudu vas drzet ani pritahovat zpatky ale s vedomim, ze mate ode mne novy nastroj k zachazeni s dalsimi lidmi, musim si byt jista, ze ho ovladate spravne, bezpecne pro sebe i pro ne a citite svou zodpovednosti za svoji praci. S respektem a vdecnosti k mym predchudcum se i ja stale ucim novym vecem, novym pristupum, predavam co jsem zjistila a tesim se z novych poznani se svymi studenty.

Nejsem duchovni coach, neponesu vas na vyley do jinych dimenzi, ani za vas nevyresim vase problemy. Nebudu vam rikat jak mate meditovat, sportovat, jist nebo zit, v co verit a ceho se bat.  Budu jen dbat na to abyste se po te kratke ceste se mnou nikde neztratili. Bezpecnostni pravidla v letadle rikaji, ze kyslikovou masku si musite nasadit nejdriv vy a pak teprve pomahat ostatnim, v regresni terapii nejdriv vy sami se musite citit dobre a plni "kysliku" a teprve pak muzete pomahat druhym.  

Regresni terapie neni vanocni stromecek s ozdobami, ktere se pokazde vesi na stejna mista. Neni predkresleny obrazek, ktery byste kopirovali. Nema presny postup, danou cestu ani stejne reseni. Vychazi z jednoduchych a slozitych i neprozkoumanych pravidel podstaty lidske existence. Kazdy clovek je uplne jina duse, nemuzeme ji asistovat tak, jako jeji sestre. Prace s regresni terapii je vyzva. Kreativni, intuitivni, "na zemi" i "nahore", respektujici dusi, telo a hlavne svobodnou vuli. 

Hodne soucitu, pratelstvi i legrace pri vasem uceni  

Bernadeta Hodkova 1.unora 2024
PUVODNI KOMPLETNI ČESKÉ STRANKY 


BERNADETTE RETREAT - BASKICKO 

 * Hypnoterapeuticke techniky vyucovane v tomto kurzu nenahrazuji trening v klinicke hypnoterapii. Hypnoterapeuticke nastroje a techniky pouzivane v techto kurzech jsou akreditovany General Hypnotherapy Standards Council a vyucovany tez v Past Life Regression Academy. Slouzi k pouziti pouze pro GB Holistickou Regresni Terapii a Spiritualni Regresi Mezi Zivoty.